MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR:

1 - Aracı Taraf (İşbu sözleşmede 'TÜRKİNDİRİM' olarak anılacaktır)

"turkindirim.com.tr" adresli internet sitesi, "TÜRKİNİDİRİM" isimli mobil uygulaması (İşbu sözleşmede ‘PLATFORMLAR’ olarak anılacaktır) üzerinden üye olan gerçek kişilere, SATICI’lara ait ayrıcalıklar, indirimler, puan kazanımı, kampanyalar, hediyeler, çekilişler, duyurular ve satılan ürünlerle ilgili içerikler vb. sunan şirket,

Ünvanı: TURK İNDİRİM E TİCARET İTHALAT İHRACAT İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi: MEŞRUTİYET MAH. EBE KIZI SK. SOSKO İŞ MERKEZİ NO:16 A BLOK KAT:7 D:49 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Telefon: 0 (850) 241 0 444

E-Posta: [email protected].tr

Hizmet/Ürün Sunacak Taraf (İşbu sözleşmede 'SATICI' olarak anılacaktır)

TÜRKİNDİRİM ile “İş Birliği ve Acentalık Sözleşmesi ” imzalamış olan tüzel kişi, (restoran, perakende satış noktası, online mağaza, vb.)

Ünvanı:  

Adresi: 

Hizmetten Yararlanacak olan Taraf (İşbu sözleşmede 'ALICI' olarak anılacaktır)

ALICI, İşbu MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni kabul etmek suretiyle 'TÜRKİNDİRİM’a üye olan, PLATFORMLAR Aracı Hizmet Sağlayıcılığı ile SATICI tarafından sağlanan/sunulan/ifa edilecek olan hizmet ve ürünlerden faydalanan kişi,

Ad Soyad:

E-Posta:

Hizmet Özellikleri

PLATFORMLAR kapsamında TÜRKİNDİRİM, anlaşmalı olduğu SATICI'ların sunacağı hizmetleri ve ürünleri PLATFORMLAR'da ilan edecek; ALICI ise bu hizmetleri ve ürünleri PLATFORMLAR 'da belirlenen koşullara tabi olarak satın alacaktır.

ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ:

Yararlanılan ürün/hizmetin niteliği aşağıda belirtildiği gibidir:

Ürün / Hizmet Adı: 

Ödeme Şekli: 

İşbu sözleşme konusu, işbu sözleşmenin üçüncü maddesinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşme Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun'un ve 6 Mart 2011 Tarihli ve 27866 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiştir, işbu sözleşmenin tarafları işbu sözleşmeyle birlikte Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

İşbu MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ, şirket merkezi MEŞRUTİYET MAH. EBE KIZI SK. SOSKO İŞ MERKEZİ NO:16 A BLOK KAT:7 D:49 ŞİŞLİ/İSTANBUL adresinde bulunan TURK İNDİRİM E TİCARET İTHALAT İHRACAT İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (“TÜRKİNDİRİM”) ile adı/soyadı ve iletişim bilgileri “Hizmetten Yararlanacak olan Taraf” kısmında belirtilen kişi (“ALICI”) arasında aşağıdaki hüküm ver şartlar kapsamında akdedilmektedir.

İşbu sözleşme, TÜRKİNDİRİM'ın sağladığı hizmetlerden ALICI'nin ve TÜRKİNDİRİM hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir. ALICI, TÜRKİNDİRİM'ı ziyaret etmekle, kullanmakla veya üye olmakla bu sözleşmede geçen tüm maddeleri okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini onaylar. TÜRKİNDİRİM, MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni herhangi bir uyarıda bulunmadan değiştirme hakkına sahiptir. Maddeleri güncellenen MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ PLATFORMLAR'da yayınlanır yayınlanmaz geçerli sayılır. ALICI, eğer TÜRKİNDİRİM'ın sunduğu hizmetlerden uzun soluklu yararlanmak istiyorsa, mutlaka MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni kontrol etmelidir. Sözleşmenin değiştiğini takip etmek ALICI'nin sorumluluğundadır.

TÜRKİNDİRİM, PLATFORMLAR üzerinde anlaşmalı olduğu SATICI'ların hizmet ve ya ürünlerini yayınlayacak ve ALICI ise bu hizmet ve ya ürünlerden belirlenen bedel ve ödeme koşulları adı altında satın alacaktır. Bu itibariyle TÜRKİNDİRİM söz konusu SATICI'lar tarafında sunulacak ürün ve ya hizmetlere ilişkin olarak herhangi bir taahhüt vermemektedir.

TÜRKİNDİRİM ve ALICI'NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

ALICI PLATFORMLAR üzerinden ürün/hizmet satın almadan önce PLATFORMLAR tarafından istenen bilgileri güncel bir şekilde sağlamak zorundadır. Bu bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından doğacak sorunlardan ve aksaklıklardan TÜRKİNDİRİM sorumlu değildir. Bilgilerin güncellemesinden ALICI sorumludur.

ALICI istediği an üyelikten çıkma hakkına sahiptir. Eğer kullanıcı tekrar üyelik için TÜRKİNDİRİM'a başvuruda bulunursa, MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni Kullanım Koşulları sözleşmesini tekrar kabul etmek ve onaylamak zorundadır.

TÜRKİNDİRİM, PLATFORMLAR Aracı Hizmet Sağlayıcılığı ile SATICI tarafında satışa sunulan hizmet/ürünlerin ALICI tarafında PLATFORMLAR'da ilan edilen koşullara tabi olarak satın alınmasına yönelik Aracı Hizmet Sağlayıcılık etmektedir.

TÜRKİNDİRİM ve PLATFORMLAR hiç bir SATICI'nın markanın bayisi, acentası ve temsilcisi olarak addedilemez. PLATFORMLAR'da ilan edilen hizmetlerin satıcısı ve Kullanıcı'ya Hizmet'i sağlamakla tek mükellef ilgili SATICI’dır. TÜRKİNDİRİM sadece SATICI ile ALICI'yi bir araya getirmekle olduğu bilinmelidir.

TÜRKİNDİRİM'ın PLATFORMLAR'da sunduğu hizmet ve ürünlerden yararlanan ALICI'lar sipariş ve rezervasyonlar için TÜRKİNDİRİM'ın ilgili ürün ve hizmet için Aracı Hizmet Sağlayıcısı olduğu SATICI ve ALICI arasında gerçekleşir. TÜRKİNDİRİM bu sürece dahil olmaz. TÜRKİNDİRİM, rezervasyon ve sipariş için bir destek sağlayacaksa ise bunu ilgili fırsatın detay sayfasında belirtir.

TÜRKİNDİRİM, SATICI'nın sunduğu eksik, kötü sunduğu ürün ve hizmetten sorumlu değildir.

TÜRKİNDİRİM, kampanya düzenlediği SATICI'nın doğruluğu, kalitesi konusunda bir söz vermez ve sorumluluk kabul etmez. ALICI, TÜRKİNDİRİM'tan bu nedenlerle herhangi bir talepte bulunmayacağını, ilgili taleplerini yalnızca SATICI'ya yönelteceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

TÜRKİNDİRİM, kampanya düzenlediği SATICI'nın, kampanya detayında bilgisi verilen hizmetin SATICI'nın taahhüt ettiği biçimde sağlayacağı yönünde hiçbir garantisi ve taahhüdü bulunmadığını ve ALICI, TÜRKİNDİRİM'tan bu nedenlerle herhangi bir talepte bulunmayacağını, ilgili taleplerini yalnızca SATICI'ya yönelteceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI satın almış olduğu hizmeti tek seferde kullanacaktır. ALICI'nın ödediği bedele ilişkin fatura veya fiş, hizmetin kullanılması sırasında SATICI tarafından düzenlenerek ALICI'ya verilecektir. TÜRKİNDİRİM hizmetin sağlayıcısı/sunucusu veya ifa edicisi olmadığından bundan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

ALICI'nın PLATFORMLAR'dan satın almış olduğu hizmet, SATICI veya 3. kişiler tarafından düzenlenen başka indirim, promosyon ve kampanyalarla birleştirilemez.

TÜRKİNDİRİM'ın PLATFORMLAR'da sunduğu hizmet ve ürünlerin iptali ve ertelenmesi sonucunda ücretin iadesi, fırsatı düzenleyen SATICI tarafından yapılacaktır. Bu konuda TÜRKİNDİRİM'ın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

ALICI satın aldığı ürün ve hizmeti, belirtilen şartlar dışında değiştiremez.

TÜRKİNDİRİM, SATICI tarafından sunulan ürün/hizmetin vereceği zarar, ziyan, bedensel yaralanma, kayıplar veya yaşam kaybı dolayısıyla hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. ALICI, ürün/hizmetlerin gereği gibi kullanılmasından sorumludur.

TÜRKİNDİRİM gerekli gördüğü anda ALICI'nın üyeliğini ya da satın alınmış kuponunu hiç bir neden dayanmadan ve bir gerekçe göstermeden geçersiz kılabilir ya da iptal edebilir. ALICI herhangi bir tazmin talebinde bulunmadan TÜRKİNDİRİM'ın kararını onaylar.

ALICI, PLATFORMLAR üzerinden satın aldığı hizmet ve ürünün son kullanma tarihini onaylayıp almaktadır. ALICI'nın son kullanım tarihini kaçırdığı ürün ve hizmetten TÜRKİNDİRİM sorumlu değildir. ALICI, süresinde kullanılmayan kuponlar nedeniyle herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

ALICI, hizmetin kullanımı için TÜRKİNDİRİM tarafından verilen kodun çalınması veya 3. kişilerce kullanılması halinde TÜRKİNDİRİM'ın veya SATICI'nın sorumlu olmayacağını kabul eder.

TÜRKİNDİRİM, PLATFORMLAR'ın kesintisiz olarak işleyeceğini beyan ve taahhüt etmemektedir.

ALICI, PLATFORMLAR'ı sadece ALICI olarak ziyaret edebilir, içeriklerini okuyabilir, satın alma yapabilir ve sadece kişisel kullanım için kopyalama yapabilir. Bunların dışında TÜRKİNDİRİM'a ait içeriklerin kopyalanması, dağıtılması, çoğaltılması ve tasarımının kopyalanması yasaktır. ALICI bu hususları kabul ederek MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni onaylar. Aksi halde ALICI'nın üyeliği iptal edilir ve hakkında yasal işlem başlatılır.

ALICI, TÜRKİNDİRİM’ın Hizmetler'inden faydalanırken ve Hizmetler'le ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, işbu sözleşmede yer alan tüm şartlara, TÜRKİNDİRİM’ın ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’nın TÜRKİNDİRİM dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

ALICI, TÜRKİNDİRİM’da sunulan Hizmetler'den yararlanabilmek amacıyla kullandığı sisteme erişim araçlarının (Cep telefonu, kredi kartı, v.b.) güvenliği, saklanması gibi hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu, bu hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden, TÜRKİNDİRİM’ın doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu doğmadığını kabul eder.

ALICI, TÜRKİNDİRİM’ın, hizmetin etkin şekilde sunulabilmesi amacıyla belirlemiş oldukları, sistemde kayıtlı isim, soyadı, cep telefonu, e-mail adresi, yapılan alışveriş bilgilerini, hizmeti sağlayan SATICI ile paylaşacağını kabul eder. TÜRKİNDİRİM, ALICI ve SATICI arasında, anılan verilerin paylaşımından dolayı yaşanabilecek uyuşmazlıklarda taraf ve bu uyuşmazlıklardan mesul değildir.

ALICI, SATICI tarafından TÜRKİNDİRİM Aracı Hizmet Sağlayıcılığı ile satılan ya da sağlanan ürün ve hizmetler alkollü içki tüketimini içerebileceği durumlarda, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre, söz konusu ürün ve hizmette yer alan alkollü içkiyi tüketebilecek ve satın alabilecek yaşta (18 yaş ve üzeri) olduğunu ve söz konusu ürün ve hizmetlerin görsellerinin hiçbir şekilde ALICI'yı alkol tüketimine özendirir nitelikte olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI, PLATFORMLAR'ı kullanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler, halihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve TÜRKİNDİRİM'ın PLATFORMLAR'a ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk ALICI'ya aittir. TÜRKİNDİRİM'ın bu sorumluluk nedeni ile uğrayacağı her türlü zararı ferileri ile birlikte ALICI'ya rücu hakkı saklıdır.

İşbu Sözleşme'nin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülemeyen, tarafların veya tek bir tarafın çalışma imkanlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev, lokavt, vb., teknik nedenler (internet çökmesi, hat kopması, elektrik kesintisi vs.) ve Hükümet tarafından alınmış kararlar gibi tarafların kontrolü haricinde zuhur eden haller iki taraf için de mücbir sebep sayılır. Mücbir sebep haline maruz kalan taraf bu durumu derhal yazlı olarak diğer tarafa bildirir. Mücbir sebep süresince tarafların yükümlülükleri askıya alınır.

CAYMA HAKKI

Alıcı’nın cayma hakkını kullanmasından itibaren 14 (on dört) gün içerisinde Alıcı’nın ilgili mal veya hizmete ilişkin Satıcı veya Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya yaptığı tüm ödemeler Alıcı’ya satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde (tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden) tek seferde iade edilir. Kredi kullanılarak yapılan alışverişlerde, cayma hakkının usulüne uygun kullanıldığı durumlarda ürün bedeli kredi ile ilişkili hesaba iade edilir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve sair Yasal Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:

Alıcı’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde;

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde;

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde; ve Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde (hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri).

UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında satılan mal veya hizmete ilişkin sorumluluk bizzat Satıcı’ya aittir. Bununla birlikte Alıcılar, satın aldıkları mal ve hizmetlerle ilgili şikâyetlerini Satıcılar’a doğrudan veya TURK İNDİRİM E TİCARET İTHALAT İHRACAT İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ üzerinden iletebilirler.

Şikayetin TÜRKİNDİRİM’a iletilmesi halinde TÜRKİNDİRİM sorunun çözülmesi için mümkün olan tüm desteği sağlayacaktır.

Alıcı iş bu Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; şikâyet ve itirazlarını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilir.

Taraflar arasındaki ilişki sanal ortamda gerçekleştiği için; Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat hükümlerine tabidir. Bu kapsamda, işbu Kullanım Koşulları, Kullanıcı tarafından “Kabul Ediyorum” seçeneğinin tıklandığı an yürürlüğe girecek olup; Sözleşme tarihi, Sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarih addedilecektir.

İşbu Sözleşme ALICI tarafından okunarak kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.